طبق گفته های بهترین دندانپزشک در سعادت آباد  ، ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار بوده و به عنوان جایگزین ثابت و دائمی برای دندان از دست رفته توسط دکتر فاطمه رحیمی متخصص ایمپلنت دندان در سعادت آباد برای بیمار استفاده می شود . دندانپزشک ایمپلنت دندان را داخل استخوان فک قرار داده سپس قسمت تاج و روکش ساخته شده برای دندان را بر روی آن قرار می دهد . کاشت ایمپلنت می توانند زیبایی طرح لبخند و توانایی جویدن طبیعی را برای افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و یا حتی کل دندان های خود را از دست داده اند بازگرداند.

داشتن دندان های مرتب ، سفید و زیبا می تواند لبخند شما را چندین برابر دلنشین تر کند و جذابیت بیشتری به چهره شما ببخشد . اما نبودن حتی یک دندان در دهان می‌تواند عوارض جانبی مختلفی به همراه داشته باشد که احتمال ابتلا به بیماری‌ها و اختلالات گوارشی و بروز چین و چروک در ناحیه فوقانی صورت از جمله مهم‌ترین‌ آنهاست و اینجاست که پای ایمپلنت‌ها به میان می‌آید!

ایمپلنت گذاشتن محدودیت سنی ندارد اما با محدودیت‌ها و منع‌هایی همراه است ؛ مثلا افرادی که دچار بروکسیسم یا دندان‌قروچه و سایش شبانه دندان‌ها هستند، نباید ایمپلنت بگذارند ؛ این افراد در صورتی که تمایل به استفاده از ایمپلنت دارند باید پیش از آن با مراجعه به روانپزشک برای درمان اختلال بروکسیسم خود اقدام کنند و پس از درمان آن به منظور دریافت ایمپلنت اقدام کنند.

در هر سن و سالی که هستید ، مهم نیست ؛ فقط باید رشد استخوانی‌تان تمام شده باشد ؛ به این ترتیب هر فردی می‌تواند تا سن صد سالگی از ایمپلنت و خدماتی که دندانپزشکان در این زمینه ارائه می‌دهند ، استفاده کند . در حقیقت به این دلیل که پوکی استخوان با افزایش سن در استخوان‌های فک کمتر صورت می‌گیرد ، این امکان برای افراد کهنسال نیز وجود دارد که از ایمپلنت استفاده کنند .

مزایای ایمپلنت در دندانپزشکی در سعادت آباد چیست ؟

ایمپلنت برخلاف دندان مصنوعی هیچ گونه حرکتی نداشته و دچار پوسیدگی نمی شود . پایه ی ایمپلنت همانند ریشه ی دندان طبیعی داخل استخوان فک قرار داده می شود بنابراین تحلیل استخوان در طولانی مدت هم دیده نمی شود . استخوان فک کاملا محفوظ از تحلیل خواهد بود و فرم صورت دچار دگرگونی و تغییر نخواهد شد در صورت رعایت کامل بهداشت این دندان ها دائمی خواهند بود . از اصلی ترین مزایای کاشت ایمپلنت دندان میتوان به بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی اشاره کرد. باتوجه به میزان موفقیت بیش از ۹۶% دندان های کاشته شده بهترین گزینه برای رفع مشکل بی دندانی ، می باشد . علاوه بر مزایای ذکر شده ، کاشت دندان به روش پانج مزایای دیگری نیز دارد ، از جمله :
    عدم نیاز به جراحی
    مدت زمان درمان کوتاه تر (مانند روش کاشت ایمپلنت قدیمی نیاز به صرف چند ماه وقت نمی باشد.)
    درد، خونربزی و کبودی ندارد.
    به عروق خونی لثه، صدمه ای وارد نمی شود.
    افرادی که سیگاری می کشند نیز می توانند از این روش استفاده کنند . ( افراد سیگاری در صورتی که بتوانند از ۲ هفته قبل از ایمپلنت تا ۳ ماه پس از آن تعداد سیگاری مصرفی خود را به ۵ عدد در روز برسانند ، می توانند از این روش استفاده کرده و نتایج قطعی را داشته باشند.)
    بیمار در همان روز کاشت ایمپلنت با دندان به منزل می رود .

شرایط لازم برای ایمپلنت چیست ؟

اکثر افراد نامزدهای مناسبی برای استفاده از ایمپلنت به روش پانچ هستند . در کل برای استفاده از این روش درمانی ، بیمار باید دارای شرایط زیر باشد :
    لثه‌های سالم داشته باشد
    استخوان کافی برای جوش خوردن ایمپلنت در فک داشته باشد . به هر حال بعضی افراد که استخوان‌های فک خود را از دست داده‌اند نیز می‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند ، اما در ابتدا لازم است استخوان فک با استفاده از روش‌های درمانی خاص ، ترمیم شود .